top of page
רקעים מעודכןArtboard 3 copy 5xxxhdpi.png

פעילויות מים שוברות שגרה

חדש
בעונת הקיץ!

שניה לפני:

זה הולך להיות כל כך מרענן, וואוווו!

עדכני את החיילות מראש, כדי שיביאו אם צריך מגבת או בגדים להחלפה. הודיעי לקצינה מראש על הפעילות השונה שאת מתכננת. את הפעילות יש לערוך בחוץ. שימי לב שצריך להתארגן עם חומרים מראש. אל תשכחי את המסר החשוב ביותר. ותדאגו לנקות בסיום הפעילות יחד ולנגב את מה שצריך.

קיץ זה כמו הגלות. מעייף. מים זה כמו גאולה. ברכה, מרענן, מעיר..
אבל כדי להביא גאולה צריך להתאמץ, עוד קצת, למרות שבגלות כבר אין כוח וקשה…
בפעילות הזו החיילות יתאמצו. ו
כל פעם לפני שעוברים למשחק הבא, התנאי הוא שיגיעו למסקנה איזה מאמץ למדו שצריך לעשות במהלך המשחק הקודש כדי להביא גאולה. שיתוף פעולה - אהבת ישראל, לימוד משיח וגאולה, התגברות על היצר הרע, וכו'...

ומחכות בסוף הפתעות שחייבים להספיק להגיע אליהם!!

המסר:

הכנה מראש:
הודעה לחיילות
קניות והכנה בשטח

חומרים לפעילות:
לפני כל פעילות כתוב מה להביא

משך זמן:
כשעה ויותר

לשכבת גיל:
סניפים: א' - ו'.

תחרות מילוי הדלי |   דליים וכוסות

מתחלקים ל2 קבוצות. כל קבוצה יושבת בטור. בראש הטור מונח דלי מלא מים. בסופו דלי ריק. לכל חיילת יש כוס. החיילת הראשונה בכל טור, ליד הדלי המלא ממלאה את כוסה מים, ושופכת לכוס של החיילת הבאה. כך הלאה, עד שהחיילת האחרונה שופכת את המים לדלי הריק.
הקבוצה המנצחת היא הקבוצה שהצליחה למלא את הדלי הכי מהר, ונשפך לה הכי פחות מים בדרך!

מעמידים דליים כמס' החיילות בשורה. כל חיילת עומדת ליד הדלי הריק שלה, ומקבלת ספוג. במרחק עומד דלי גדול מלא במים. כשמתחילים - כל חיילת רצה לדלי - מכניסה את הספוג שלה, לאחר שהוא נספג במים רצה לדלי שלה חזרה, סוחטת את הספוג וחוזר חלילה. המנצחת היא החיילת שהצליחה למלא את הדלי שלה במים ראשונה!!

 

 

 

 

לכל חיילת יש רובה מים מלא. מתחלקים ל2 קבוצות. מעמידים לפני כל קבוצת חיילות כדור ים גדול. מסמנים הרחק את קו הסיום. כשמתחילים - כל החיילות צריכות לירות בכדור של קבוצתם ולגלגל אותו ככה לקו הסיום כמה שיותר מהר!

למפקדות יש בלוני מים. משחקים בתופסת. החיילות צריכות לברוח בלי להיפגע ולהירטב. מי שנרטבת מהבלונים של המפקדת - יוצאת מהמשחק והולכת לצד.. בצד אפשר לתלות שלט גדול עם ציטוט קצר של הרבי. למשל:
"רואים שישנו קושי להחדיר הכרה והרגשה שעומדים על סף ימות המשיח ממש ועד שיתחילו לחיות בענייני משיח וגאולה… והעצה לזה - על ידי לימוד התורה בענייני משיח וגאולה.." (דבר מלכות בלק תשנ"א)
מי שנרטבה ויצאה צריכה ללמוד אותו בע"פ, ואחרי שכולן נרטבות והמשחק מסתיים - את מוזמנת לבחון אותן ביחד.
זה עוד מאמץ להביא גאולה על ידי לימוד ענייני גאולה ומשיח!

לכל חיילת יש בועות סבון. החיילות נעמדות ב2 טורים ארוכים, ומשאירות ביניהן מעבר. המפקדת בוחרת חיילת אחת בכל פעם, שתצטרך לעבור בין הטורים, כשהחיילות מפריחות בועות סבון לכיוונה, בלי להתנגש בבועות.
מתאמצים לעשות מעשים טובים בלי להיתקל ולהכנע ליצר הרע!

הכיני לוח מפוליגל או כל חומר אחר ותיצרי חורים גדולים במקומות שונים. החיילות יעמדו בטור, רחוק מהלוח, וכל חיילת בתורה תירה עם רובה מים ותנסה להשפריץ לחור ה"שווה" ביותר..

 


חלקי רצועת נייר - תוית לבקבוק מים / מדבקה לבועות סבון שחלקת / כל דבר אחר והחיילות יכתבו איזה מאמץ יעשו בשבוע הקרוב כדי להביא את הגאולה..

ואפשר לפנק את החיילות שכל כך התאמצו בסיום הפעילות במיץ קר, בכוס עם קש, מקושטת בקוביות קרח..

תחרות הספוגים |   דליים וספוגים

מרוץ על גלגלים | רובה מים וכדורים

מלחמה | בלוני מים

מערת הגשמים | בועות סבון

קליעה למטרה | רובה מים

סיום | לימונדה קרה | מיץ, קרח, כוסות וקשים

bottom of page